På Örebro kommuns webbplats använder vi cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies.

Vad är cookies? Jag förstår

Kontakt

Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till Gumaeliusskolan och vår personal. Här finns även information om hur du gör om du vill framföra synpunkter på vår verksamhet.

Telefon och adress

Expedition: 019-21 22 40
E-post: gumaeliusskolan@orebro.se

Besöksadress: Karlslundsgatan 32–40
Postadress: Box 31510, 701 35 Örebro

Sjukanmälan

Kontaktuppgifter till skolans ledning

Namn

Titel

Telefon

E-post

Chris Gelinder

Rektor

019‑21 22 61

chris.gelinder@orebro.se

Markus Long

Bitr. rektor

019-21 22 60

markus.long@orebro.se

Anders Österberg

Bitr. rektor

019-21 67 35

anders.osterberg@orebro.se

Kristina Karlsson

Elevhälsochef

019-21 22 41

kristina.a.karlsson@orebro.se

Kontaktuppgifter till våra arbetslag och arbetslagsledare

Namn

Titel

E-post

Evelina Tornehagen

Lärare, arbetslagsenhet ae 1

evelina.tornehagen@orebro.se

Åsa Holmström

Lärare, arbetslagsenhet ae 2

asa.holmstrom@orebro.se

Gustav Westin

Lärare, arbetslagsenhet ae 3

gustav.westin@orebro.se

Linda Hammarström

Lärare, arbetslagsenhet ae 4

linda.hammarstrom@orebro.se

Ida-Maria Gelinder

Lärare, arbetslagsenhet ae 5

ida-maria.gelinder@orebro.se

Anders Eriksson

Lärare, arbetslagsenhet ae 6

anders.b.eriksson@orebro.se

Kontaktuppgifter till all personal

orebro.se kan du söka efter kontaktuppgifter Länk till annan webbplats. till våra lärare. Du kan välja att söka på en persons namn eller på skolans namn. Om du söker på skolans namn får du fram kontaktuppgifter till all skolans personal.

Kontaktuppgifter till elevhälsan


Namn

Titel

Telefon

E-post

Kristina Karlsson

Elevhälsochef

019-21 22 41

kristina.a.karlsson@orebro.se

Wiveca Roos-Arbeus

Skol­sköterska

019-21 22 50

wiveca.roos-arbeus@orebro.se

Charlotta Jerlström

Skol­sköterska

019-21 20 95

charlotta.jerlstrom@orebro.se

Cecilia Renman

Skolläkare

Besök bokas via skol­sköterskan


Johanna Berglund

Skol­psykolog

019-21 22 55

 johanna.berglund@orebro.se

Hanna Lundgren

Kurator

076-551 57 23

hanna.a.lundgren@orebro.se

Lisa Hjalmarsson

Special­pedagog

019-21 44 39

lisa.hjalmarsson@orebro.se

Andreas Lindell

Specialpedagog

019-21 44 39

andreas.lindell@orebro.se

Annelie Steen

Specialpedagog

019-21 22 59

annelie.steen@orebro.se

Martina Sten

Specialpedagog

019-21 44 39

martina.sten@orebro.se

Susanna Bergman

Studie- och yrkesvägledare

019-21 22 47

susanna.bergman@orebro.se

Kontaktuppgifter till skolrestaurangen

Namn

Titel

Telefon

E-post

Tobias Bergwall

Kökschef

019-21 22 51

gumaeliusskolan.kok@orebro.se

Tyck till om vår verksamhet

Dina åsikter är viktiga för oss och hjälper oss att utveckla och förbättra vår verksamhet. Om du vill tycka till om oss och vår verksamhet, till exempel ge oss beröm eller framföra klagomål, är du välkommen att kontakta oss genom att lämna din synpunkt på orebro.se Länk till annan webbplats. eller ringa 019-21 10 00 (Örebro kommuns servicecenter).

Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Örebro municipality in other languages

Denna funktion fungerar inte i äldre versioner av Edge eller Internet Explorer.