På Örebro kommuns webbplats använder vi cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies.

Vad är cookies? Jag förstår

Kontakt

Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till Lillåns skola och vår personal. Här finns även information om hur du gör om du vill framföra synpunkter på vår verksamhet.

Telefon och adress

Expedition F–6 och 7–9: 019-21 29 72

Besöks- och postadress: Kyrkvägen 3–5, 703 75 Örebro

Sjukanmälan

Kontaktuppgifter till skolans personal, personalrum, fritids, elevhälsa och skolrestaurang

Kontaktuppgifter till skolledning och administration

Telefon och e-post till skolledning och administration årskurs F–6

Namn

Titel

Telefon

E-post

Patrik Nilsson

Rektor

019-21 32 86

patrik.nilsson@orebro.se

Helen Jernfält

Biträdande rektor

019-21 38 19

helen.jernfalt@orebro.se

Elisabet Dackerud

Administrativ samordnare

019-21 30 01

elisabet.dackerud@orebro.se

Malin Thorsander

Administrativ assistent

019-21 29 72

malin.thorsander@orebro.se

Telefon och e-post till skolledning och administration årskurs 7–9

Namn

Titel

Telefon

E-post

Mats Olsson

Rektor

019-21 29 81

mats.olsson@orebro.se

Emelie Ekemur

Biträdande rektor

019-21 29 44

emelie.ekemur@orebro.se

Malin Thorsander

Administrativ assistent

019-21 29 72

malin.thorsander@orebro.se

Elisabet Dackerud

Administrativ samordnare

019-21 30 01

elisabet.dackerud@orebro.se

Linda Hjalmarsson

Studievägledare


linda.hjalmarsson@orebro.se

Kontaktuppgifter till personalrum

Telefon till våra personalrum

Rum

Telefon

Arbetsrum Bladet (F–3)

019-21 30 39

Arbetsrum Boken (4–6)

019-21 30 41

Arbetslag 1

019-21 29 68

Arbetslag 2

019-21 29 84

Arbetslag 3

019-21 29 86

Arbetslag 4

019-21 29 83

Kontaktuppgifter till all personal

orebro.se kan du söka efter kontaktuppgifter Länk till annan webbplats. till våra lärare. Du kan välja att söka på en persons namn eller på skolans namn. Om du söker på skolans namn får du fram kontaktuppgifter till all skolans personal.

Kontaktuppgifter till fritids

Telefon till respektive fritids

Enhet

Telefon

Lillågården

019-21 30 37

Guldasken

019-21 30 68

Kastanjen

019-21 29 77

Kontaktuppgifter till elevhälsans personal

Telefon och e-post till elevhälsans personal årskurs F–6

Namn

Titel

Telefon

E-post

Cecilia Fritz

Speciallärare

019-21 30 67

cecilia.a.fritz@orebro.se

Anna Gerle

Skolsköterska

019-21 39 41

anna.gerle@orebro.se

Linda Dolk

Skolkurator

019-21 28 29

linda.dolk@orebro.se

Beatrice Bister

Skolkurator

019-21 29 88

beatrice.bister@orebro.se

Annika Hagberg, föräldraledig

Skolkurator



Telefon och e-post till elevhälsans personal årskurs 7–9

Namn

Titel

Telefon

E-post

Simone Hartin

Speciallärare

019-21 38 79

simone.hartin@orebro.se

Heléne Von Malortie

Specialpedagog

019-21 29 78

helene.von.malortie@orebro.se

Leif Rydell

Speciallärare

019-21 17 88

leif.rydell@orebro.se

Eva-Helene Rhan

Skolsköterska

019-21 29 87

eva-helene.rhan@orebro.se

Linda Dolk

Skolkurator

019-21 28 29

linda.dolk@orebro.se

Beatrice Bister

Skolkurator

019-21 29 88

beatrice.bister@orebro.se

Annika Hagberg, föräldraledig

Skolkurator



Kontaktuppgifter till skolrestaurangen

Telefon och e-post till kökschef och kock

Namn

Titel

Telefon

E-post

Glenn Brewitz

Kökschef

019-21 29 95

lillannorra.kok@orebro.se

Alisa Muhedinovic

Kock

019-21 29 95

lillannorra.kok@orebro.se

Tyck till om vår verksamhet

Dina åsikter är viktiga för oss och hjälper oss att utveckla och förbättra vår verksamhet. Om du vill tycka till om oss och vår verksamhet, till exempel ge oss beröm eller framföra klagomål, är du välkommen att kontakta oss genom att lämna din synpunkt på orebro.se Länk till annan webbplats. eller ringa 019-21 10 00 (Örebro kommuns servicecenter).

Hitta till oss

Lillåns skola ligger i stadsdelen Lillån i norra delen av Örebro.

Med bil

Lillåns skola hittar du genom att ta riksväg 50 mot Falun. Sväng vänster vid trafikljusen vid Kåvivägen. Efter cirka 30 meter, sväng in höger på Kyrkvägen. Skolan är belägen på höger sida av Kyrkvägen innan du kommer fram till kyrkan.

Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Örebro municipality in other languages

Denna funktion fungerar inte i äldre versioner av Edge eller Internet Explorer.