På Örebro kommuns webbplats använder vi cookies för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder cookies.

Vad är cookies? Jag förstår

Kontakt

Kontakta oss

Här hittar du kontaktuppgifter till Rostaskolan och vår personal. Här finns även information om hur du gör om du vill framföra synpunkter på vår verksamhet.

Telefon och adress

Expedition: 019-21 33 80
E-post: rostaskolan@orebro.se

Besöksadress: Otto E Andersens gata 7
Postadress: Box 31555, 701 35 Örebro

Sjukanmälan

Kontaktuppgifter till skolledning, administration och vaktmästeri

Namn

Titel

Telefon

E-post

Maud Söljén

Rektor F–3

019‑21 33 03

maud.soljen@orebro.se

Michael Svenberg

Rektor 4–6

019-21 33 94

michael.svenberg@orebro.se

Alma Kisin

Administrativ samordnare

019-21 47 84

alma.kisin@orebro.se

Karin Fors

Administrativ samordnare

019-21 33 76

karin.fors@orebro.se

Marlene Karlsson

Administrativ assistent

019-21 33 80

marlene.karlsson@orebro.se

Klara Melander

Chefsstödjare

019-21 56 01

klara.melander@orebro.se

Rhodi André

Vaktmästare

076-551 52 05

rhodi.andre@orebro.se

Telefonnummer till personalrum

Årskurs

Telefon

Årskurs F–3

019-21 33 82

Årskurs 4–6

019-21 33 81

Telefonnummer till arbetslagens arbetsrum

Arbetslag

Telefon

Pluto

019-21 34 99

Mars

019-21 33 79

Venus

019-21 34 95

Saturnus

019-21 33 78

Neptunus

019-21 33 78

Jupiter

019-21 33 73

Kontaktuppgifter till all personal

orebro.se kan du söka efter kontaktuppgifter Länk till annan webbplats. till våra lärare. Du kan välja att söka på en persons namn eller på skolans namn. Om du söker på skolans namn får du fram kontaktuppgifter till all skolans personal.

Kontaktuppgifter till fritidshemmets avdelningar

Fritidshem

Telefon

Pluto

072-141 81 09

Mars

072-141 89 87

Venus

076-551 43 51

Månen

070-459 92 98

Kontaktuppgifter till elevhälsan

Namn

Titel

Telefon

E-post

Carina Eriksson

Skol­sköterska

019-21 33 84

carina.eriksson@orebro.se

Georgios Syrakis

Skolläkare

Besök bokas via skol­sköterskan


Helena Lissén Hallonqvist

Psykolog, årskurs F–3


helena.lissen.hallonqvist@orebro.se

Ida Alm

Psykolog, årskurs 4–6


ida.alm@orebro.se

Lina Black

Kurator

019-21 33 85

lina.black@orebro.se

Lotta Eklöf

Special­pedagog

019-21 33 09

lotta.eklof@orebro.se

Linda Bergström

Special­lärare

019-21 33 74

linda.bergstrom@orebro.se

Anna Lindeus

Special­lärare

019-21 33 87

anna.a.lindeus@orebro.se

Kontaktuppgifter till skolrestaurangen

Namn

Titel

Telefon

E-post

Ann-Sofie Gunnarsson

Kökschef

019-21 33 83

rostaskolan.kok@orebro.se

Tyck till om vår verksamhet

Dina åsikter är viktiga för oss och hjälper oss att utveckla och förbättra vår verksamhet. Om du vill tycka till om oss och vår verksamhet, till exempel ge oss beröm eller framföra klagomål, är du välkommen att kontakta oss genom att lämna din synpunkt på orebro.se Länk till annan webbplats. eller ringa 019-21 10 00 (Örebro kommuns servicecenter).

Translate

Use Google to translate the web site. We take no responsibility for the accuracy of the translation.

Örebro municipality in other languages

Denna funktion fungerar inte i äldre versioner av Edge eller Internet Explorer.